Zmena prístupu do externých licencovaných databáz (EIZ)

Vážení používatelia, z dôvodu prechodu na nový proxy server zabezpečujúci vzdialený prístup k elektronickým informačným zdrojom (EIZ) je možná dočasná nefunkčnosť pôvodných prístupových ciest. Bezproblémový prístup do databáz je zabezpečený cez metavyhľadávač PRIMO (ersearch.cvtisr.sk):

  • používateľ sa autentifikuje svojimi prihlasovacími údajmi (e-mail a heslo) kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť sa“ v pravom hornom rohu
  • vyhľadávacie pole zabezpečuje súbežné prehľadávanie všetkých externých licencovaných databáz e-zdrojov, ktoré CVTI sprístupňuje svojim používateľom; nástroj prehľadáva tiež viacero open access databáz a on-line katalóg CVTI SR (fyzické dokumenty a e-dokumenty, ktoré má vedecká knižnica CVTI SR vo svojom vlastníctve)
  • zoznam databáz, ktoré tento metavyhľadávací nástroj prehľadáva (indexuje), je dostupný kliknutím na tlačidlo „Nájsť databázy“ vpravo pod vyhľadávacím poľom
  • výsledky vyhľadávania je možné filtrovať prostredníctvom rôznych kritérií (filtre sa nachádzajú v ľavej časti stránky po zadaní vyhľadávacieho dotazu)
  • vstup do konkrétnej databázy je možný cez tlačidlo „Nájsť databázy“ a následne výberom začiatočného písmena názvu databázy – zoznam databáz je radený abecedne

Vstupné brány do našich externých licencovaných EIZ s ich podrobným popisom nájdete aj v našom katalógu e-zdrojov. Prístup k e-zdrojom, ktoré má CVTI SR vo svojom vlastníctve, je zas možný cez nás on-line katalóg.

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.