Vytvorte si vlastný ,,novinový stánok.“ Tlač čítajte z online databázy, ktorá sa prispôsobí vám

Patríte k tým, ktorí si nevedia predstaviť svoj deň bez najaktuálnejších informácií z novín či časopisov? A navyše ste „svetobežník,“ ktorý by si rád zalistoval aj v najnovšom vydaní uznávaného britského, nemeckého či amerického denníka?

Cestu za nimi vám uľahčí rozšírená databáza periodík. Časový posun neriešite. Aktuálny The Guardian či The Washington Post a viacero iných periodík máte „na stole“ kedykoľvek a kdekoľvek.

Viac ako 7 000 titulov, z viac ako 120 krajín sveta, vo viac ako 60 jazykoch. To je v číslach vyjadrená novinka v portfóliu e-zdrojov CVTI SR.

„Na rok 2022 CVTI SR sme pre našich registrovaných používateľov predplatili prístup k celosvetovým denníkom a ďalším časopisom. Dostupné sú prostredníctvom špecializovanej databázy PressReader,“ konkretizuje Andrea Lebedová, vedúca Oddelenia elektronických publikácií a dát z CVTI SR.  

Ako dopĺňa:„Tituly sú dostupné online a ihneď. Používateľ ich obsah číta v plnom rozsahu, v deň vydania ich tlačenej verzie. Databáza triedi tituly na dve základné skupiny – noviny a časopisy. Navyše je možné vyhľadávať aj podľa ďalších kategórií – oblasti zamerania titulov. Napríklad Computers&Technology, Art, History&Science, Travel&Culture a podobne.“

V ponuke databázy PressReader nájde používateľ okrem uznávaných  zahraničných denníkov, ako sú napríklad The Guardian (UK), The Washington Post (USA), Le Figaro (FR), VDI Nachrichten (DE) aj české Lidové noviny či denník Dnes. Zo slovenskej tlače je tu denník Pravda.
Široká je aj ponuka magazínov. Databáza ponúka napríklad BBC sériu – WildLife, History, Science Focus, či titul The Week (UK).  Nechýbajú reprezentatívne americké tituly ako Forbes, Billboard, PC World či Popular Mechanics. V češtine si tu prečítate mesačník Kult!, kultúrno-informačný mesačník zameraný na film, hudbu, knihy.

PressReader môžete mať poruke aj vo svojom mobile či tablete ako aplikáciu.

„Tí, ktorí chcú využívať prístup k databáze pravidelne, na dennej báze, si môžu v databáze PressReader vytvoriť vlastné konto. Cez email a heslo. Okrem čítania získajú navyše možnosť zoradiť si tituly do vlastných výberov, pridávať ich medzi obľúbené položky, ukladať si ich, vytlačiť či zdieľať. Po prihlásení sú tieto ‚ich‘ tituly hneď na prvej stránke vo výbere. Nastaviť si môžu aj krajinu, ktorú preferujú.  
Tituly sa budú zobrazovať v ľavej navigácii ako ‚For You články,‘ z rôznych titulov, v danom jazyku a krajine,“ uzatvára Lebedová.

Novinku PressReader môžu využiť registrovaní používatelia CVTI SR prostredníctvom vzdialeného prístupu do e-zdrojov. Databázu nájdu v sekcii Licencované e-zdroje. Tí, ktorí registrovanými používateľmi CVTI SR ešte nie sú môžu tak urobiť, spôsobom, ktorým im vyhovuje najlepšie. Registrácia používateľa je aktuálne dostupná online s následným overením emailom, telefonicky alebo osobnou návštevou.

Služba PressReader   │  PressReader

Vytvorte si vlastný „novinový stánok.“ Tlač čítajte z online databázy, ktorá sa prispôsobí vám

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.