PressReader

Online databáza svetových novín a časopisov, ktorá obsahuje viac ako 7 000 titulov, z viac ako 120 krajín sveta, vo viac ako 60 jazykoch. Tituly sú dostupné online a v deň vydania ich tlačenej verzie.

V ponuke databázy PressReader nájde používateľ okrem uznávaných  zahraničných denníkov, ako sú napríklad  The Guardian (UK), The Washington Post (USA), Le Figaro (FR), VDI Nachrichten (DE) aj české Lidové noviny či denník Dnes. Zo slovenskej tlače je tu Denník N, Pravda či Hospodárske noviny.

Široká je aj ponuka magazínov. Databáza ponúka napríklad BBC sériu – WildLife, History, Science Focus, či titul The Week (UK).  Nechýbajú reprezentatívne americké tituly ako Forbes, Billboard, PC World či Popular Mechanics. V češtine si tu prečítate mesačník Kult!, kultúrno-informačný mesačník zameraný na film, hudbu, knihy.

PressReader môžete mať poruke aj vo svojom mobile či tablete ako aplikáciu. Tí, ktorí chcú využívať prístup k databáze pravidelne, na dennej báze, si môžu v databáze PressReader vytvoriť vlastné konto. Cez email a heslo. Okrem čítania získajú navyše možnosť zoradiť si tituly do vlastných výberov, pridávať ich medzi obľúbené položky, ukladať si ich, vytlačiť či zdieľať. Po prihlásení sú tieto ‚ich‘ tituly hneď na prvej stránke vo výbere. Nastaviť si môžu aj krajinu, ktorú preferujú. Tituly sa budú zobrazovať v ľavej navigácii ako ‚For You články,‘ z rôznych titulov, v danom jazyku a krajine.

PressReader môžu využiť registrovaní používatelia CVTI SR prostredníctvom vzdialeného prístupu do e-zdrojov. Tí, ktorí registrovanými používateľmi CVTI SR ešte nie sú môžu tak urobiť, spôsobom, ktorým im vyhovuje najlepšie. Registrácia používateľa je dostupná online s následným overením emailom, telefonicky alebo osobnou návštevou.

Pozor! Pre využívanie mobilnej aplikácie je potrebné mať vytvorené konto v službe PressReader prostredníctvom vzdialeného prístupu CVTI SR alebo sa prihlásiť cez možnosť Library or Group podľa nasledovného návodu. Následne je možné prihlasovanie do služby PressReader bez nutnosti vzdialeného prístupu CVTI SR po dobu 7 dní. Po uplynutí tejto doby je potrebné opätovné prihlásenie cez vzdialený prístup CVTI SR.

Typ zdrojadatabáza
Typ obsahue-noviny, e-časopisy
WebPressReader
VydavateľPressReader Inc.
Jazykviac ako 60 jazykov
Obsahhistória a veda, informačné technológie, automobily, lode a lietadlá, umenie, dizajn, zvieratá, obchod a súčasné dianie, hobby, zábava a TV, jedlo a nápoje, pre mužov, gaming, LGBTQ, hudba, outdoor, fotografia, šport, móda, pre deti, pre ženy, zdravie a fitness, domácnosť a záhrada, lokálny život, aktuality, rodičovstvo, náboženstvo a spiritualita, cestovanie a kultúra
Zdieľaj: