Podporovať informačnú gramotnosť je kľúčové aj u zdravotníkov

Informačná gramotnosť je doslova „povinnou výbavou“ aj u pracovníkov v zdravotníctve. Jej rozvíjanie svojimi aktivitami podporuje aj synonymum informačnej podpory vedy  na Slovensku – Centrum vedecko-technických informácií SR  (CVTI SR).

Vedecká knižnica CVTI SR sa aktuálne zúčastnila podujatia odborníkov z oblasti psychiatrie. Prezentovali sa tematické elektronické informačné zdroje aj jednoduchá, bezplatná registrácia.   

„Vo vedeckej knižnici CVTI SR podporujeme zdravotníctvo už viac ako rok. Začali sme akvizíciou najprestížnejšieho a najstaršieho medicínskeho časopisu New England Journal of Medicine, online službou výpožičiek e-kníh Bookport či najnovšou kolekciou Top Medical Collection,“  uvádza Dávid Baranko z vedeckej knižnice CVTI SR.

Ako spomenul, tieto i ďalšie e-zdroje z oblasti medicíny vedecká knižnica prezentovala aj na nedávnom XV. Slovenskom psychiatrickom zjazde v Bratislave. Priamo na mieste mohli účastníci  využiť bezplatnú registráciu do vedeckej knižnice. K jednotlivým e-zdrojom z oblasti medicíny im boli poskytnuté odborné konzultácie. Konkrétnejšie prácu s e-zdrojmi priblížil workshop. Venoval sa aj expertnému vyhľadávaniu. Novinkám pre medicínu v portfóliu vedeckej knižnice CVTI SR bola venovaná samostatná prednáška.

„Teší nás, že vďaka záujmu zo strany organizátorov podujatia, Slovenskej psychiatrickej spoločnosti a Slovenskej lekárskej spoločnosti, sme sa mohli zjazdu zúčastniť. Chceme aj naďalej aktívne podporovať informačnú gramotnosť študentov, vedcov a odborných pracovníkov z oblasti zdravotníctva. Naša prednáška či školenie priamo na univerzitách, lekárskych kongresoch či v nemocniciach je k tomu ideálnou príležitosťou.“

Portfólio medicínskych elektronických informačných zdrojov plánuje vedecká  knižnica CVTI SR na jeseň rozšíriť. Pribudnú najmä popredné časopisy, ktoré prinášajú vysokokvalitné a originálne výskumy z rôznych oblastí medicíny.

K bohatému portfóliu elektronických informačných zdrojov CVTI SR nielen z oblasti medicíny je možné pristupovať po rýchlej a bezplatnej online registrácii.  Všetky dostupné e-zdroje CVTI SR sumarizuje ich katalóg.

Podporovať informačnú gramotnosť je kľúčové aj u zdravotníkov 

Foto: Zuzana Randáková, Dávid Baranko, © CVTI SR

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.