Občianska veda je realitou. Čo je v nej nové?

Všetci môžeme podporovať rozvoj, inovácie, lepšiu spoločnosť. Stačí, ak poznáme, a samozrejme navyše sa aj zapojíme do projektov občianskej vedy. Ako na to? Aké sú možnosti na Slovensku? Zistíme spoločne so zainteresovanými. Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) pripravuje webinár s tými najpovolanejšími odborníkmi k téme.

Občianska veda je trendový pojem. Dnes má reálnu podobu vo viacerých iniciatívach či projektoch. Tie sa týkajú každého jedného z nás a rovnako každý jeden z nás môžeme byť ich súčasťou. Najskôr je však dobré mať informácie. Čo nové v občianskej vede na Slovensku? – položili si otázku v Centre vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). Získali odborníkov a ich skúsenosti spoja v jednom podujatí.

„Na Slovensku potrebujeme vedome šíriť potrebu a dôležitosť občianskej vedy v prospech vedeckého výskumu a spoločnosti. V spolupráci s univerzitou University College London sme pripravili úvodný kurz k občianskej vede. Kurz je bezplatný a v slovenskom jazyku. Do kurzu sme zapojili aj 12 vybraných reprezentantov projektov občianskej vedy na Slovensku. Tí priblížili svoje poznatky v krátkych videách. Súčasne nás veľmi teší, že sme nadviazali spoluprácu aj s ďalšími novými projektami zo Slovenska aj z Čiech,“ konkretizuje k aktivitám v rámci podpory otvorenej vedy Mária Habrmanová, z CVTI SR.

Konkrétne pripravený webinár poskytne účastníkom informácie o tom, ako začať s občianskou vedou a priblíži aj niektoré projekty. Jedným sa budú napríklad hľadať prvosienky jarné. Ďalší predstaví plány na rozvoj občianskej vedy v Karpatoch. Pri poslednom projekte zauvažujeme nad zlepšením stavu mokrade Klátovského ramena Dunaja. 

Podujatie bude realizované formou živého vysielania. Neskôr sa zverejní jeho záznam spoločne s prezentáciami.  

Kompletný program webinára – Čo nové v občianskej vede na Slovensku

Čo nové v občianskej vede na Slovensku │13.4. 2022│13. 00 – 15. 00 hod. │živé vysielanie

Občianska veda je realitou. Čo je v nej nové?

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.