Webinár│Súčasný stav politík otvorenej vedy vo svete a na Slovensku

Princípy otvorenej vedy sa stávajú čoraz častejšie súčasťou strategických plánov, ktoré si osvojujú rozliční aktéri v rámci ekosystému vedeckého publikovania. Publikačné správanie a vedecké postupy podporujúce otvorený prístup, transparentnosť, zdieľanie výskumných dát či občiansku vedu v posledných rokoch prenikajú aj do sféry interných inštitucionálnych politík, a v širšom zmysle aj do medzinárodného vedeckého a výskumného prostredia. Čo tvorí obsah politík otvorenej vedy a aký je ich účel? Kto ich vytvára a kto ich môže prijímať? V čom sú politiky otvorenej vedy prínosné a akým spôsobom ich môžete sformulovať a zaviesť v podmienkach vlastných inštitúcií? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky sa dozviete vo webinári, ktorý sa uskutoční online, 7.3. 2023 o 10.00 hod.

Prezentujúci: Matej Harvát

Link na webinár: https://video.nti.sk/live/?246981UGYGSB3U85

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.