Používatelia Web of Science môžu odteraz vyhľadávať aj v databáze dizertačných a diplomových prác

V polovici júla bola na platformu Web of Science pridaná nová kolekcia ProQuest Dissertations & Theses Citation Index (PQDTCI), ktorá umožňuje vyhľadávať v kolekcii vyše 5,6 milióna záznamov dizertačných a diplomových prác z viac ako 4 000 univerzít zo 60 krajín (vrátane Českej republiky).

ProQuest Dissertations & Theses Citation Index je samostatná databáza, ktorá je štandardne zahrnutá do vyhľadávania vo všetkých databázach WoS (All Databases Search). Používatelia PQDTCI majú k dispozícii všetky nástroje na vyhľadávanie, spresňovanie a analýzu výsledkov, ktoré sú vlastné platforme Web of Science. Môžu tiež obmedziť vyhľadávanie na dizertačné a diplomové práce výberom vyhľadávania len v ProQuest Dissertations & Theses Citation Index. Podrobné informácie o vyhľadávaní nájdete v stručnej príručke k citačnému indexu PQDT.

Súvisiaci webinár sa uskutoční 1. 9. 2023.

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.