Pivotná prevádzka nového rozhrania pre vyhľadávane v EIZ

Od 24.12.2021 majú čitatelia NVK k dispozícií v režime pivotnej prevádzky nové rozhranie pre vyhľadávanie v elektronických informačných zdrojoch (v skratke EIZ). Pivotná prevádzka bude bežať do polovice januára a je prístupná na stránke: https://ersearch.cvtisr.sk (pozn. pôvodné staré riešenie je prístupne na https://hanproxy.cvtisr.sk)

Vzhľadom na to, že riešenie je v pivotnej prevádzke, môžu sa vysktytnúť drobnejšie problémy. Poprosíme používateľov o trpezlivosť a spoluprácu vo forme reportovania problémov a návrhov na zlepšenie, aby sme produkt mohli vyladiť do optimálnej funkcionality. Dokumentácia pre koncového používateľa bude dostupná v priebehu januára.

Kto môže pristupovať k zdrojom

Vyhľadávať vo všetkých a pristupovať k otvoreným zdrojom môže odborná verejnosť a verejnosť bez prihlásenia. V prípade, že plný text zdroja ku ktorému chcete pristúpiť po vyhľadaní je licencovaný, je nutné sa prihlásiť a teda byť zaregistrovaným čitateľom CVTI SR. Proces prihlásenia je vyžiadaný automaticky keď je to nutné. Registrácia je zadarmo a môžete ju zrealizovať na stránke: https://nvk.cvtisr.sk/vzdialeny-pristup-k-e-zdrojom/ – tento účet umožňuje prístup na staré aj nové rozhranie.

Známe problémy:

  • pri prvom kliknutí na elektronický zdroj mi zahlási chybu login error
    • Tútu chybu registrujeme a bude odstránená. Riešene je kliknúť na linku ešte raz.
  • PRIMO ukazuje prístupný fulltext, ale SFX ukazuje že nie je žiadny fulltext
  • PO kliknutí na niektoré facety zmiznú vyhľadané záznamy
    • Kliknite na refresh, alebo skočte na prvú stránku

V prípade známych alebo neznámych problémov Vás poprosíme o reportovanie na mailto:eiz@cvtisr.sk

Ktoré zdroje sú všeobecne prístupne a ktoré z nich sú prístupne s plným fulltextom ?

bude doplnené

Zdieľaj: