Otvorený softvér pre vedu – webinár CVTI SR

Otvorený softvér pre vedu – webinár CVTI SR

Vedecká knižnica CVTI SR organizuje dňa 4. 6. 2024 v čase 13.00-14.30 webinár Otvorený softvér pre vedu. Zaujíma vás, čo je softvér s otvoreným zdrojovým kódom (open source) a akú úlohu hrá v ekosystéme otvorenej vedy? Chceli by ste spoznať jeho príbeh, vedieť, kde všade ho môžete nájsť, ako ho používať pri výskume, alebo ako svoj vlastný softvér zverejniť otvorene? Open source má čo ponúknuť aj vedcom mimo technických odborov. Pripojte sa k nám v utorok 4. 6. o 13.00 na linku: https://video.nti.sk/live?2796997SZOHO5219.

 Zuzana Stožická (CVTI SR) predstaví otvorený softvér v kontexte otvorenej vedy a uvedie do života novú príručku na túto tému preloženú do slovenského jazyka z cyklu Cesta k otvorenej vede (originál: Passport for Open Science), Jakub Dubec (FIIT STU) povie viac o otvorenom softvéri z pohľadu tvorcu a Jakub Šrol (Ústav experimentálnej psychológie, SAV) bude prezentovať použitie otvoreného softvéru vo výskume.

Viac informácií nájdete na stránke: https://otvorenaveda.cvtisr.sk/04-06-2024-otvoreny-softver-pre-vedu/.

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.