Aktívna prezentácia prestížnych e-zdrojov pre odborníkov v medicíne prebieha nielen na kongresoch, ale už aj v nemocniciach

Najnovšie informačné zdroje z oblasti medicíny, ale aj čoraz obšírnejšie portfólio moderných knižnično-informačných služieb.

Zástupcovia vedeckej knižnice CVTI SR ponúkli fundované informácie odborníkom na 45. Endokrinologických dňoch vo Vysokých Tatrách. Propagovať bezplatný prístup k medicínskym databázam zašli aj do bratislavskej nemocnice.

Flexibilná dostupnosť služieb je v podstate nevyhnutnosťou. Bezproblémový prístupu k online zdrojom a literatúre je doslova nutnosťou. A prístup k najnovším vedeckým poznatkom je dnes dôležitý nielen pre odbornú, ale i širokú verejnosť.

Výrazne to platí aj pre odborníkov v medicíne. Najnovšie objavy a výsledky svetových výskumov sú dostupné aj pre našich lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov. Prístup k prestížnym medicínskym informáciám získajú prostredníctvom portfólia e-zdrojov vedeckej knižnice CVTI SR.  

„Na 45. Endokrinologických dňoch sme účastníkom kongresu predstavili širokospektrálnosť služieb vedeckej knižnice CVTI SR. Odborníkov sme zoznámili s najnovšími prírastkami medicínskych e-zdrojov. Patria tu napríklad prestížne časopisy JAMA a New England Journal of Medicine. Informovali sme o aj kolekcii medicínskych časopisov Top Medical Collection. Medicínske e-knihy nielen z vydavateľstva Grada nájdu záujemcovia v rámci služby Bookport. V ponuke sú ajďalšie významné multidisciplinárne databázy rôznych vydavateľstiev,“ konkretizuje Dávid Baranko z vedeckej knižnice CVTI SR.  

Prezentované portfólio e-zdrojov doplnila služba Pressreader. Tá sprístupňuje elektronické verzie dennej tlače a časopisov. Zo slovenských titulov ponúka napríklad Denník N, denník Pravda a denník Hospodárske noviny.

„Desiatky lekárov či sestier využilo priamo na mieste aj možnosť bezplatnej registrácie do vedeckej knižnice CVTI SR. Portfólio e-zdrojov rozširujeme smerom k medicíne najmä pre rastúci dopyt po vysokokvalitných a dostupných zdravotníckych informáciách. Že je to správna voľba, dokazujú reakcie účastníkov na podujatiach, ale aj dopyt po prezentáciách týchto e-zdrojov priamo v nemocniciach.

Teší nás, že sme mohli zavítať do Univerzitnej nemocnice v Bratislave a odprezentovať prístup k medicínskym databázam jej zdravotníckym pracovníkom. Priamo po prezentácii značná časť zúčastnených využila aj možnosť registrácie do knižnice.“ 

K bohatému portfóliu elektronických informačných zdrojov CVTI SR je možné pristupovať po rýchlej a bezplatnej online registrácii. Všetky e-zdroje, ktoré CVTI SR pre svojich používateľov sprístupňuje, nájdu záujemcovia v katalógu.

Aktívna prezentácia prestížnych e-zdrojov pre odborníkov v medicíne prebieha nielen na kongresoch, ale už aj v nemocniciach

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.