Slovak Open Science Forum

Centrum vedecko-technických informácií SR organizuje koncom novembra v Bratislave medzinárodnú konferenciu o otvorenej vede: Slovak Open Science Forum.

Súčasťou vedeckého sveta je publikovanie, hodnotenie projektov alebo zviditeľňovanie výsledkov výskumu. Ako do všetkých týchto procesov zasahuje otvorená veda? Ako prispieva otvorenosť kvalite vedeckého výskumu? Ako čeliť výzvam prechodu na otvorené praktiky?

Odpovede na tieto otázky poskytnú experti na medzinárodnej konferencii Open Science Forum, ktorá sa koná v priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej 47, v utorok 28. novembra 2023. Tematický záber príspevkov sa bude dotýkať open access publikovania a jeho monitorovania, reformy hodnotenia výskumu, ako aj vzdelávania v oblasti otvorenej vedy a problematiky autorských práv.

Konferencia sa uskutoční pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Predbežný program je zverejnený na stránke: https://otvorenaveda.cvtisr.sk/

Registrácia  
Viac informácií

Zdieľaj:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.